1. nl / en
    bak
    institute for
    the contemporary
          1. Wat
          Discours
              1. Programma
              2. BAK Hosts
              03.06.2016 14.00–17.00
              presentaties en discussie volgend uit een uitwisseling tussen de Universiteit Utrecht en Hong Kong University
              1. Programma
              18.05.2016 17.00–19.30
              een avond met korte lezingen, samengesteld door het curatorenteam van Strijd ∞
              1. Future Vocabularies
              2. Instituting Otherwise
              3. Unstated (or, Living Without Approval)
              4. Universal Anthem
              01.05.2016
              performance van Universal Anthem, een werk van Société Réaliste, gevolgd door een kunstenaarsgesprek met Ferenc Gróf en Jonas Staal
              1. Future Vocabularies
              2. Instituting Otherwise
              3. Unstated (or, Living Without Approval)
              4. Instituting for the Contemporary
              25.04.2016 19.00–22.00
              derde public editorial meeting voor Instituting for the Contemporary, met Gerald Raunig, pantxo ramas, Angela Dimitrakaki, Tom Vandeputte en Sidsel Meineche Hansen
              1. Future Vocabularies
              2. Instituting Otherwise
              3. Unstated (or, Living Without Approval)
              4. Instituting for the Contemporary
              18.04.2016 19.00–22.00
              tweede public editorial meeting voor Instituting for the Contemporary, met Bernadette Buckley en Füsun Türetken, met respondent Nick Axel
              1. Future Vocabularies
              2. Instituting Otherwise
              3. Unstated (or, Living Without Approval)
              4. Instituting for the Contemporary
              11.04.2016 19.00–22.00
              eerste public editorial meeting voor Instituting for the Contemporary, met Simon Sheikh, Rachel O'Reilly en Ewa Majewska
              1. Future Vocabularies
              2. Instituting Otherwise
              3. Unstated (or, Living Without Approval)
              4. Here We Are Academy
              05.04.–09.04.2016
              een experimenteel educatieprogramma opgezet en gegeven door We Are Here met Campus in Camps
              1. Programma
              03.04.2016
              'Mini-college' door Jolle Demmers op de Culturele Zondag ter gelegenheid van 380 jaar Universiteit Utrecht
              1. Future Vocabularies
              2. Instituting Otherwise
              3. Unstated (or, Living Without Approval)
              4. Reading Anarchism
              16.03.2016 17.00–19.00
              derde leesgroep met Nicoline van Harskamp en genodigde lezers Maria Barnas en Jonas Staal
              1. Future Vocabularies
              2. Instituting Otherwise
              3. Unstated (or, Living Without Approval)
              4. Reading Anarchism
              24.02.2016 17.00–19.00
              tweede leesgroep met Nicoline van Harskamp en genodigde lezers Lise Autogena en Katja Sokolova
              1. Future Vocabularies
              2. Instituting Otherwise
              3. Unstated (or, Living Without Approval)
              4. Reading Anarchism
              17.02.2016 17.00–19.00
              eerste leesgroep met Nicoline van Harskamp en genodigde lezers Richard John Jones en Yoonis Osman Nuur
              1. Future Vocabularies
              2. Human-Inhuman-Posthuman
              3. Forest Law
              23.11.2015 19.00–21.00
              lezing door Paulo Tavares, gevolgd door een vraaggesprek met Ursula Biemann
              1. New World Academy
              2. New World Academy #5: Stateless Democracy
              15.10.–16.10.2015
              vijfde New World Summit
              1. FORMER WEST
              09.10.–10.10.2015
              FORMER WEST Public Editorial Meeting
              1. New World Academy
              2. New World Academy Exhibition
              31.05.2015 15.00–16.00
              gesprek tussen Edwin Jacobs en Jonas Staal over kunst en politiek
              1. New World Academy
              2. New World Academy #5: Stateless Democracy
              30.05.2015 20.30–23.00
              boekpresentatie en conferentie
              1. FORMER WEST
              13.05.–14.05.2015
              FORMER WEST Public Editorial Meeting
              1. New World Academy
              2. New World Academy #4: The Art of Creating a State
              05.05.2015
              vertoning van de gelijknamige documentaire van filmmakers Gabriëlle Provaas en Rob Schröder
              1. Future Vocabularies
              2. Human-Inhuman-Posthuman
              18.04.2015 11.00–13.00
              lezing door Bruno Latour met een reactie van Anna Tsing
              1. Programma
              24.03.2015
              lezing van Maria Hlavajova in de reeks Curating Europe's Futures
              1. Programma
              23.03.2015
              conversatie tussen Maria Hlavajova, Rael Artel en Katarzyna Kosmala
              1. Programma
              10.03.2015
              lezing door Maria Hlavajova
              1. FORMER WEST
              27.02.–28.02.2015
              FORMER WEST Public Editorial Meeting
              1. Leren
              2. Kennis Delen
              10.01.2015
              bijdrage aan een driedaags congres door Artist Organisations International
              1. Leren
              2. Kennis Delen
              05.01.2015
              toespraak van Maria Hlavajova in het kader van het project "Honger naar radicaliteit. Dood aan de nuance"
              1. Leren
              2. Kennis Delen
              16.12.2014
              lezing door Maria Hlavajova tijdens het publieke programma van het project "The bitter sweet legacy of communism in Romania. Reflections (I): Dan Perjovschi"
              1. Leren
              2. Kennis Delen
              10.12.2014
              lezing door Maria Hlavajova op het tweede On Mediation trainingsseminar
              1. Leren
              2. Kennis Delen
              30.10.2014
              lezing door Maria Hlavajova tijdens de "Evening classes" van Salonul de Proiecte
              1. New World Academy
              2. New World Academy #5: Stateless Democracy
              21.10.2014
              openingsconferentie van de New World Academy #5
              1. New World Academy
              2. New World Academy #4: The Art of Creating a State
              19.10.2014 17.00–19.00
              openbare bijeenkomst
              1. Future Vocabularies
              2. Future Collections
              23.09.2014
              lezing Maria Hlavajova tijdens het symposium ''The Museum as a Workshop''
              1. Leren
              2. Kennis Delen
              19.09.–21.09.2014
              een project door Jonas Staal, met een afsluitende sessie op 21 september met Maria Hlavajova als voorzitter
              1. New World Academy
              2. New World Embassy: Azawad
              09.09.2014 19.00–22.00
              inauguratie door Moussa Ag Assarid, Jolle Demmers, Jonas Staal e.a.
              1. Leren
              2. Kennis Delen
              11.07.2014
              lezing Maria Hlavajova tijdens conferentie in Haus der Kulturen der Welt
              1. New World Academy
              2. New World Academy #2: Collective Struggle of Refugees. Lost. In Between. Together.
              05.12.2013 20.00–06.12.2013 22.00
              presentatie van een voorstel voor een coöperatie van 200 vluchtelingen en 200 kunstenaars in Amsterdam
              1. FORMER WEST
              18.03.–24.03.2013
              1. FORMER WEST
              29.09.2012
              congres
              1. FORMER WEST
              19.04.–20.04.2012
              congres
              1. FORMER WEST
              2. Olga Chernysheva: In the Middle of Things
              15.03.2011
              1. FORMER WEST
              2. Olga Chernysheva: In the Middle of Things
              17.02.2011
              conversatie tussen Olga Chernysheva en Cosmin Costinas
              1. FORMER WEST
              04.11.–06.11.2010
              congres
              1. Programma
              2. I, the Undersigned
              17.06.2010
              lezing-performance door Rabih Mroué
              1. FORMER WEST
              2. Dicht Bij
              23.01.2010
              1. FORMER WEST
              05.11.–07.11.2009
              congres
              1. Programma
              2. Urgent Matters
              28.05.2009
              symposium
              1. Programma
              2. BAK Hosts
              13.11.2008 20.00–23.00
              een reeks presentaties, filmvertoningen en discussies met kunstenaars en schrijvers Rod Dickinson, Steve Rushton en Michael Uwemedimo
              1. Postsecularism
              2. Concerning the Postsecular
              12.06.2008
              lezing door Susan Harding
              1. Postsecularism
              2. Concerning the Postsecular
              20.05.2008
              lezingen door Tariq Modood en Thijl Sunier
              1. Postsecularism
              2. Concerning the Postsecular
              06.03.2008
              lezingen Rosi Braidotti en Judith Butler
              1. Postsecularism
              2. Concerning the Postsecular
              19.02.2008
              lezing door Nasr Abu Zayd
              1. Leren
              2. Kennis Delen
              29.01.–15.06.2008
              reeks van discussies en presentaties over ‘gender issues’ in een interculturele context
              1. Postsecularism
              2. Concerning the Postsecular
              22.01.2008
              lezingen door Chia Longman en Sarah Bracke
              1. Postsecularism
              2. Concerning the Postsecular
              18.12.2007
              lezingen door Anne-Marie Korte en Ada Rapoport
              1. Programma
              16.12.2007
              tweedelige workshop door kunstenaars Ashley Hunt en Taisha Paggett
              1. Citizens and Subjects
              2. Citizens and Subjects: Practices and Debates
              29.11.2007 20.00–22.00
              paneldiscussie met sprekers die hebben bijgedragen aan de 'critial reader', waaronder Rosi Braidotti, Charles Esche, Maria Hlavajova, Sven Lütticken, Henk Oosterling en Iris van der Tuin
              1. Citizens and Subjects
              2. Citizens and Subjects: Practices and Debates
              23.11.2007 20.00–22.00
              leizing door Tariq Ramadan
              1. Citizens and Subjects
              2. Citizens and Subjects: Practices and Debates
              22.11.2007 20.00–22.00
              seminar met Rosi Braidotti, Ed Jonkers en Ashley Hunt
              1. Citizens and Subjects
              2. Citizens and Subjects: Practices and Debates
              15.11.2007 20.00–22.00
              leizing door James Kennedy
              1. Postsecularism
              2. Concerning the Postsecular
              14.11.2007
              lezing door Simon Glendinning
              1. Citizens and Subjects
              2. Citizens and Subjects: Practices and Debates
              09.11.2007 16.00–20.00
              seminar met Jennifer Allen, Samuel Herzog en Rutger Pontzen
              1. Citizens and Subjects
              2. Citizens and Subjects: Practices and Debates
              08.11.2007 20.00–22.00
              leizing door Paul Schnabel
              1. Citizens and Subjects
              2. Citizens and Subjects: Practices and Debates
              02.11.2007 16.00–20.00
              seminar met Marion von Osten and Kathrin Rhomberg
              1. Citizens and Subjects
              2. Citizens and Subjects: Practices and Debates
              01.11.2007 20.00–22.00
              leizing door Rosi Braidotti
              1. Citizens and Subjects
              2. Citizens and Subjects: Practices and Debates
              26.10.2007 20.00–22.00
              gesprek tussen BAVO (Gideon Boie & Matthias Pauwels), Thomas Hirschhorn, Marcus Steinweg
              1. Citizens and Subjects
              2. Citizens and Subjects: Practices and Debates
              25.10.2007 20.00–22.00
              inleidende lezing met Aernout Mik en Maria Hlavajova
              1. Programma
              2. The Day After Yesterday
              19.04.2007 20.00–22.00
              leizing door Jessica Morgan
              1. Concerning “Knowledge Production” (Practices in Contemporary Art)
              16.12.2006
              lezingen door Thierry de Duve, Georg Schöllhammer, Seçil Yersel en Trinh T. Minh-ha
              1. Concerning “Knowledge Production” (Practices in Contemporary Art)
              09.12.2006
              lezingen door Sven Lütticken, Eva Meyer & Eran Schaerf en kunstwerken door Claire Harvey en Ivana Müller
              1. Concerning “Knowledge Production” (Practices in Contemporary Art)
              02.12.2006
              lezingen door Lonnie van Brummelen & Siebren de Haan, Mariana Castillo Deball, Bruno Latour en Anne van der Zwaag
              1. Programma
              2. Aernout Mik: Raw Footage/Scapegoats
              31.10.2006
              lezing over het werk van Aernout Mik
              1. Programma
              2. Haegue Yang: Unevenly
              23.05.2006 19.00–22.00
              lezingen en discussie over de notie van gemeenschap
              1. Programma
              2. Denisa Lehocká and Boris Ondreička: Landscape
              16.04.2005 19.00–21.00